Zmiany w dostawach kurierskich do krajów Unii Europejskiej
od 01.07.2021r.

Informujemy, iż zamówienia dostarczane do krajów Uni Europejskiej od dnia 01.07.2021 będą podlegały nowym przepisom podatkowym oraz ustawie VAT EU.

Prosimy o zapoznanie się z poniższą wiadomością jeśli planuejsz zamówić jeden z naszych dekoderów lub akcesoriów do kraju Unii Europejskiej. Uwaga: Zmiany nie dotyczą dostaw do krajów które nie należą do UE oraz USA.

 

Podatek VAT i cło od 01.07.2021:

Wszystkie zamówienia wysyłane do krajów Unii Europejskiej od 01.07.2021 będą podlegały pełnemu podatkowi VAT oraz cłu (duty) według stawki podatkowej kraju docelowego. Oznacza to, iż wszystkie dostawy od Platformy Q+ od tego właśnie dnia będą obciążane podatkami przez firmy kurierskie, za które będzie odpowiedzialny odbiorca przesyłki. Informujemy, iż kurier może odmówić dostawy towaru do czasu opłacenia podatku przez odbiorce.  

Przykład:

Pan Jakub zamówił pakiet Premium z darmowym dekoderem i zapłacił za zamówienie 175.00GBP do Niemiec. Po przekazaniu przesyłki kurierowi DHL, Pan Jakub otrzymał powiadomienie o wymaganej płatności z tytułu podatku VAT oraz cła. Podatek naliczony przez urząd skarbowy o wartości 19% po przewalutowaniu na EURO, wynosił